Mateřská škola Prokopa Holého

Popis projektu

Mateřská škola Stříbro byla nucena kvůli nedostatečné kapacitě dlouhodobě odmítat žádosti o přijetí. Rodiče, jejichž děti byli odmítány, museli shánět volná místa v okolních vesnicích, kde se ale často také nesetkávali s úspěchem a museli hledat alternativní řešení. MŠ Stříbro sídlila v ulicích Soběslavova, Palackého a Pastýřská.

Nedostatečná kapacita prostor se projevovala i v celkovém řešení zařízení. Podkroví, do kterého děti chodily po příkrém schodišti, bylo používáno jako ložnice, třídy byly zřízené z nevhodných prostor – jedna z bytu školníka a další z prádelny. Nedostatek prostor školku omezoval také na provozu. Rozšířit kapacitu nebylo možné ani v jedné z budov. Proto byla vybudována a vybavena zcela nová školka v ulici Prokopa Holého.

Po výstavbě nové školky byl zrušen provoz v ulici Palackého, jedna třída v Soběslavově ulici a v ulici Pastýřská. Nová školka má kapacitu pro 105 dětí a disponuje bezbariérovým přístupem. Z celkového počtu míst jich bylo 22 vyčleněno pro děti do 3 let.

Perspektivní
Informace o projektu Kraj realizace: Plzeňský kraj Příjemce dotace: Město Stříbro Výše dotace: 48 410 647 Kč
Perspektivní
Informace o projektu Kraj realizace: Plzeňský kraj Příjemce dotace: Město Stříbro Výše dotace: 48 410 647 Kč
zpět na mapu projektů