Paellafest Hradec Králové 06.07.2024

Čas a místo události


Hradec Králové

Španělské nábřeží v Hradci Králové za účasti nejlepších odborníků na paellu z Valencie!

Paella je pokrm starý více než 500 let, oblíbený nejen ve Španělsku, ale i v dalších španělsky mluvících zemích. Gastronomicky je Španělsko velmi zajímavé, ale přitom stále nepříliš známé. To se snaží změnit výjimečný hradecký Paellafest, kde se ti nejlepší kuchaři z Valencie zhostí moderované přípravy tohoto tradičního španělského pokrmu na celkem pěti velkých pánvích. Paellu si poté můžete zakoupit a ochutnat za symbolickou cenu.

Těšit se můžete také na doprovodný program. Připravená jsou hudební a taneční vystoupení, promítání dokumentů a v neposlední řadě prodej typických španělských produktů – jamón serrano, olivy, španělské sýry, Sangria, churros, torrijas a další.

Akce je určena široké veřejnosti, ale také španělským komunitám žijícím v Česku. Jejím partnerem je Concurs Internacional de Paella Valenciana de Sueca – nejstarší a nejprestižnější paella soutěž ve Španělsku. Spolu s ní také garant této soutěže, odborník na paellu ze španělské Valencie a majitel restaurace La Granja – Adolfo Cuquerella Vera. Akce se dále koná pod záštitou 20 let členství Česka v EU.

Zpět na výpis měsíce červenec