Rekonstrukce nemovitosti a pořízení automobilu v Obci Hvožďany za účelem rozšíření terénních sociálních služeb na území MAS Podbrdsko

13. března 2023

V regionu Podbrdsko ještě před časem nebyly dostupné žádné terénní sociální služby. To se změnilo díky realizaci projektu podpořeného z IROP – v obci Hvožďany vzniklo klubové centrum, které slouží jako kontaktní místo po terénní sociální pracovníky a jejich klienty. Zájemci se mohou do centra přijít poradit ohledně osobních financí, dávek, bydlení nebo hledání vhodného zaměstnání. Pracovníci se snaží pomoct co nejvíce lidem s důležitými životními kroky, které zlepší jejich životní úroveň a zapojí je do společnosti. Terénní pracovníci navíc dojíždí díky novému autu, které obdrželi také díky realizaci tohoto projektu, i za klienty z okolních obcí.

Rekonstrukce nemovitosti a pořízení automobilu v Obci Hvožďany
Aktivní
Kraj realizace: Středočeský kraj
Příjemce dotace: Obec Hvožďany
Výše dotace: 2 571 495 Kč

2 477 podpořených služeb

Důstojný život si zaslouží i ti, kteří v něm neměli tolik štěstí – lidé s handicapem, nezaměstnaní, samoživitelé, ale i lidé s nízkými příjmy. Jenže neziskovky to samy neutáhnou. 

Ještě že jim pomáhají evropské peníze. Vždyť díky nim mají sociální pracovníci a pracovnice konečně vybavení a důstojné prostory, ve kterých můžou se svými klienty pracovat. S ekologickými auty se navíc dostanou až k nim domů a usnadní život jejich rodinám.

Každý člověk má právo být součástí společnosti. A EU pro to dělá maximum.

Společne zlepšujeme život v regionech již 20 let