Smíšená cyklostezka v oblasti Holice a Nového Světa

08. září 2020

Za posledních 6 let vzrostl počet dopravních a nákladních automobilů na komunikaci spojující městské části Olomouce – Holici a Nový Svět – o pětinu. Rušnost silnice znepříjemňuje život jak obyvatelům, tak cyklistům a chodcům. Pro cyklisty a chodce se pohyb na silnici stává nebezpečným.

V rámci projektu byla vystavěna smíšená stezka pro cyklisty a chodce v celkové délce 1,62 km v okolí Holice a Nového světa v Olomouci. Vybudována byla lávka a opěrné zdi, které zajišťují bezpečnou dopravu pro pěší i cyklisty. Cyklistická doprava tak byla svedena ze silnice, což výrazně připívá ke snížení nehodovosti. Cyklisté dále jistě ocení vybudování odpočívadel a stojanů na kola.

Dostupný
Kraj realizace: Olomoucký kraj
Příjemce dotace: Statutární město Olomouc
Výše dotace: 37 198 690 Kč

1542 kilometrů cyklostezek a cyklotras

Cyklotrasa je cesta označená značkami pro kola, kdežto cyklostezku musel někdo vybudovat. V ČR platila obojí z velké části Evropská unie. A dohromady to vydalo na vzdálenost, která i vášnivého cyklistu zabaví prakticky na celou sezónu. A asi málokdo si uvědomí, že nová cyklostezka obvykle umožní vznik nového stánku s občerstvením, rozšíření blízké hospody, hotelu a další rozvoj služeb.

Společne zlepšujeme život v regionech již 20 let