IROP OČIMA DĚTÍ

Soutěž probíhá do: 16.11.2021, 12:00 hod.

Pro koho je soutěž  určena?

Pro jakékoliv instituce, které se věnují dětem ve školkovém nebo mladším školním věku (2 – 11 let). Soutěž není tedy určena pro jednotlivce ani pro rodiny. Těmito institucemi se rozumí školky a školy, klokánky, zájmové kroužky, dětské domovy, oddělení nemocnic apod. Instituce se nemusí zúčastnit jako celek, ale mohou se zúčastnit i jednotlivé třídy, družiny atd.

Jak soutěžit?

Integrovaný regionální operační program (IROP) podporuje 7 oblastí veřejného života. S dětmi je potřeba ztvárnit 7 různých výtvorů reprezentující 7 oblastí, které IROP podporuje. Tj. Ztvárnit jeden výtvor pro každou z oblastí (například: nemocnici, školu, hrad, bytový dům, hasičskou stanici, pomoc pro handicapované, cyklostezku). Každý projekt, který si vyberete a ztvárníte, popište – např. Nemocnice Havlíčkův Brod, MŠ Ralsko apod. 

Z jakých projektů je možné si vybírat?

Mezi projekty, které IROP podporuje, jsou např. výcviková střediska pro hasiče, vybavení nemocnic, cyklostezky, rekonstrukce historických památek, stavby a modernizace školek nebo nové chodníky a cesty v regionech ČR. Vyberte si libovolné projekty. Takové, co vás zaujmou. Musí se jednat o projekt, který už byl realizovaný/dokončený.

Vybírejte na www.irop.mmr.cz nebo na www.regionynasbavi.cz

Jaké výtvarné metody lze použít?

Způsob ztvárnění je na fantazii soutěžících. Může to být kresba, vystřihovánka, model ze dřeva nebo přírodních materiálů, z modelíny, stavba z písku atd. Zkrátka – můžete lepit, stříhat, malovat, modelovat, cokoliv vás napadne.

Jak přihlásit výtvory do soutěže?

1. Zaregistrujete se jako účastník soutěže. Krátce na to obdržíte e-mailem doplňující podklady vč. přihlašovacích údajů.

2. Výtvory vyfotíte nebo natočíte jako video a po přihlášení odešlete pomocí formuláře. Ten vás přesně navede na to, co je třeba vyplnit, nahrát atd. 

 

Vyhrát lze 15 hodnotných cen. Výběr je možný ze dvou variant výhry. Každý výherce si vybere variantu výhry (mezi V1 a V2) odpovídající umístění.

Výhry V1 – vybavení na venkovní hřiště

 1. místo: Herní sestava Monkey´s Camelot 5H + Dětský domek Lucas C
 2. místo: Herní sestava Monkey´s Camelot 5
 3. místo: Pružinová houpačka Monkey´s Čtyřlístek
 4. místo: Dětský domek Lucas C  
 5. místo: Monkey’s Edukační panel I – Les
 6. – 15. místo: Hravá lavička Monkey’s Loď barvená

Výhry V2 – elektronika

 1. místo: Interaktivní tabule SMART Board 880
 2. místo: Projektor Optoma X340UST + 1 x tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE černý  
 3. místo: 1 x notebook Dell Vostro 3500 + 2 x tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE černý  
 4. místo: 1 x notebook Dell Vostro 3500  + 1 x tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE černý  
 5. místo: 3 x tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE černý 
 6. – 15. místo: 1 x tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE černý 

Užitečné materiály:

 

 

Co je Integrovaný regionální operační program?

Integrovaný regionální operační program (IROP) patří mezi největší operační programy spolufinancované z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). IROP je zaměřen na rozvoj regionů – jeho podpora směřuje do všech krajů České republiky kromě hlavního města Prahy. Šíře dotačních možností byla pro přehlednost rozdělena do několika oblastí označených piktogramem. 

VÍCE O IROP

 

kontakt: soutez@regionynasbavi.cz

SOUTĚŽ IROP OČIMA DĚTÍ pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Staroměstské nám. 6, 110 15 Praha 1. Organizátorem soutěže je Odbor řízení operačních programů.

Fotogalerie

Zpět na výpis všech soutěží