Špičkové vybavení na SPŠSE a VOŠ v Liberci láká nové studenty

01. srpna 2020

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec mají v kraji dlouholetou tradici a prestiž. Ve snaze nabídnout stávajícím, ale i budoucím studentům vysokou kvalitu vzdělávání, požádal kraj o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.  

Hlavní myšlenkou renovace bylo zajištění odborného vzdělávání na nejvyšší možné úrovni tak, aby pracoviště pro výuku programování robotů a praktická výuka mechatroniky splňovaly požadavky trhu a absolventi tak byli schopni rozvíjet moderní a opravářské práce v daných oborech. 

Dalším cílem byla rekonstrukce budovy školy a doplnění potřebného vybavení. Obnovy se dočkala také střecha, přestavěno bylo venkovní schodiště a proběhla vestavba vnitřního výtahu. Potřeby SPŠSE a VOŠ tak byly naplněny skrze zajištění kvalitního technologického vybavení pro studium. 

V laboratořích školy dnes studenti mohou najít strojírenské vybavení v hodnotě téměř 27 milionů korun. Konkrétně se jedná o mechatronické automatizační vybavení, robotické a laserové přístroje a vstřikovací lis na plasty. V samotném interiéru přibyl mobilní nábytek, stupňovité sezení nově vybudované posluchárny, interiérové stínění a atypický nábytek na zakázku. Samozřejmostí bylo nové IT vybavení počítačových učeben.

Potenciál celkové revitalizace nakonec potvrzují i slova člena Rady Libereckého kraje Ing. Michala Kříže, který říká: “V roce 2020 byla přístavba školy přihlášena do soutěže Stavba roku Libereckého kraje, kde se týden před uzavřením hlasování pohybuje na předních místech v kategorii Cena veřejnosti v silné konkurenci celkem 45 přihlášených staveb.“

Perspektivní
Informace o projektu Kraj realizace: Liberecký kraj Příjemce dotace: Liberecký kraj Výše dotace: 74 439 914 Kč
zpět na výpis článků