Studenti v Hořicích mají moderní cvičné stáje pro skot

08. září 2020

Ve cvičném areálu pro chov skotu získávají žáci oboru Agropodnikání a Zemědělec – farmář praktické dovednosti. Stav areálu přestal odpovídat způsobům práce v moderním zemědělství a stal se nevyhovujícím. Byl uzpůsoben k vázanému ustájení zvířat a zastaralému způsobu získávání mléka, žáci zde neměli zázemí potřebné pro kvalitní výuku. V areálu nebyl dostatečný prostor pro chov a ošetřování zvířat ani zkoumání vzorků. Žákům tak znemožňoval řádnou přípravu na budoucí povolání.

Díky projektu IROP byl vybudován zcela nový moderní areál pro cvičný skot. Ten disponuje stájemi, úvazištěm, pastvinami, moderní zemědělskou technikou a zázemím pro žáky. Žáci mají nyní možnost pracovat s moderními technologiemi a po dokončení školy se lépe uplatní v oboru zemědělství.

Perspektivní
Kraj realizace: Královéhradecký kraj
Příjemce dotace: Královéhradecký kraj
Výše dotace: 79 406 353 Kč

3420 podpořených MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ

A co děti, mají si kde hrát? Ano, mají i díky Evropské unii, protože dala peníze na podporu celkem 3420 vzdělávacích zařízení. Možná ani netušíte, že zrovna vaše dítě má ve škole pomůcky, které mu umožní lepší vzdělání. Zaplaceny Evropou. A pokud bychom měli spočítat podpořené mimoškolní aktivity, dostaneme se na číslo, které radši ani nemůžeme zveřejnit. Je příliš vysoké a neuvěřitelné.

Společne zlepšujeme život v regionech již 20 let